Jaki materac kupić - na co zwrócić uwagę?

Jaki materac kupić - na co zwrócić uwagę?

Planujecie zakup idealnego materaca, ale zastanawiacie się na co zwrócić uwagę? Jaki powinien być? Jaka struktura tego produktu będzie dla Was najodpowiedniejsza? Te pytania są jak najbardziej na miejscu, gdyż jest to bardzo istotne dla naszego komfortu podczas snu i odpoczynku.

Materac przede wszystkim powinien być wygodny, trwały, z odpowiednim stopniem twardości oraz wykonany z najwyższej jakości materiałów. W zależności od potrzeb najlepszymi materacami są: model sprężynowy (bonnellowy, kieszeniowy), lateksowy, piankowy oraz termoelastyczny. Od tego jaki powinien on być zależy również od naszych osobistych preferencji oraz budowa ciała (wagi, wzrostu).

Użytkownikom o drobnej budowie ciała, o wadze do 80 kg, polecamy materace o średniej twardości. Osobom cięższym zalecamy twardsze. Śpiącym w dwójkę rekomendujemy materace kieszeniowe - struktura tego produktu reaguje na nacisk punktowo, dzięki czemu odpoczywając nie przeszkadzają sobie nawzajem. Użytkownicy, którzy cierpią na dolegliwości alergiczne powinni zainwestować w materac z doskonałą cyrkulacją powietrza, może to być np. materac lateksowy. Dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i komfort zalecamy modele piankowe.

Wybierając materac dla siebie, warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z opisem i budową materaca, a najlepiej go wypróbować!